تا به کی تهدید و ارعاب و پرونده سازی برای فعالان کارگری ؟

تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ – ۸:۰۹ ق.ظ

#محمود_صالحی و #عثمان_اسماعیلی از فعالان قدیمی کارکری و مدافع حقوق کارگران و زحمتکشان در یک پرونده سازی جدید به دلیل تجمع در روز کارگر راهی زندان شدند .
بازپرس پرونده به آن دلیل که نامبردگان تجمع خودشان را به مناسبت روز کارگر در صفحات مجازی پخش کرده بودند و آن را مصداق تبلیغ علیه نظام دانسته برای آنان قرار بازداشت صادر کرده است . اما #محمود_صالحی و #عثمان_اسماعیلی حاضر نشدند قرار وثیقه ۴۰ میلیون تومانی را برای آزادی خود بپذیرند چون جرمی مرتکب نشده اند و اعتراض کارگران و زحمتکشان را به وضعیت موجود حق مسلم خود و سایر کارگران دانسته و از آن دفاع کرده اند .
در زمانه ای که رشوه اختلاس، دزدی‌های میلیاردی از سوی برخی از مسوولان، “#اقدام_علیه_امنیت_ملی” محسوب نمی‌شود و در دوران انتخابات پخش این گونه خبرها و نوید اصلاح اوضاع و حل مشکلات از سوی کاندیداها، به عنوان حربه ای انتخاباتی علیه رقبا در نشریات دولتی و رسمی مرسوم است و “#تبلیغ_علیه_نظام”محسوب نمی شود، بزرگداشت روز جهانی کارگر و پخش عکس آن مجازات به همراه دارد.
در چنین زمانه ای که فساد حاکم بر تمامی دستگاه های حکومتی گویای وضعیت آشفته و بهم ریخته نظام است و خود دولتمداران و مسئولان آن‌ چنان علیه یکدیگر و در حقیقت علیه نظام خودشان تبلیغ میکنند ، دیگر هیچ نیازی به تبلیغ علیه نظام از جانب مخالفان وجود ندارد. هرچند که همچنان قضات و بازپرسان قوه قضاییه که قرار بوده دادرسان مردم باشند، انگشت اتهام خود را به سوی مردمی نشانه می روند که سودایی جز #دادخواهی ندارند.
این در حالی است که به خاطر مشکلات جسمی که در دوران زندان قبل و به دلیل قصور زندانبانان در زمینه مراقبت های پزشکی لازم و عدم دسترسی عمدی به داروهای ضروری برای #محمود_صالحی بوجود آورد، انجام دیالیز هفتگی برای سلامتی و زندگی ایشان ضروری است و ادامه این وضعیت سبب نگرانی دوستان و خانواده ایشان است .
آزادی بی قید و شرط و فوری این دو فعال کارگری به همراه آزادی ده ها و صدها جوان معترض در دی ماه ۹۸ ، #اسماعیل_گرامی، #شاپور_احسانی_راد، #اسماعیل_عبدی و سایر زندانیان سیاسی خواست تمامی کارگران و آزادیخواهان و عدالتجویان است.

یافتن مطالب :