مقابله با بن‌بست های حکومتی با گسترش جو ارعاب و وحشت

تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۷ – ۵:۵۳ ب.ظ

سخن روز

تعطیلی بنگاه های اقتصادی یکی پس از دیگری و گرانی وحشتناک کالاها و لوازم صنعتی همراه با قیمت های سر سام آور ارزهای خارجی و سقوط ارزش ریال بن بست هائی است که در شرائط حاضر بر کل جامعه و زندگی مردم حاکم بوده و حکومتیان هیچ راه حل و علاجی برای آنها ندارند . معدود باقیمانده بنگاه های تولیدی اکنون با کمبود مواد اولیه مواجه بوده و یکی پس از دیگری هر روزه یا به کاهش تولید روی می آورند و یا در آستانه تعطیلی هستند . کارگران و زحمتکشان و حقوق بگیران نیز با بی ارزش شدن ریال به یکباره با سقوط به چندین برابر زیر خط فقر ، هر روز زندگی دشوارتری را از سر میگذرانند .
این همه در حالی است که هنوز تحریم های اصلی علیه ایران آغاز نشده است و مذاکرات مخفی و علنی به نتیجه خاصی نرسیده است و در نتیجه انتظار میرود که در ماه های آینده دشواری ها از این که هست بیشتر شود و قحطی برخی کالاها به خصوص کالاهای صنعتی که متکی به ارز های خارجی است در انتظار است .
در چنین اوضاع و احوالی آنان که خود باعث و بانی این وضعیت هستند چاره اندیشی را در گسترش جو ارعاب و وحشت میدانند زیرا که چنین می اندیشند که لابد این مخالفان هستند که مردم را وادار به اعتراض میکنند و اگر مخالفان سرکوب شوند مشکلات به وجود آمده گریبان آنان را نخواهد گرفت!!!
احضار فعالان کارگری و اجتماعی و دستگیری های متعدد و گسترده هر روزه و صدور احکام سنگین حبس و شلاق برای معترضان دی ماه گذشته ، همراه با مرگ های به شدت آزار دهنده‌ای همانند فرشید هکی و دستگیری و انتقال هاشم خواستار به بیمارستان روانی و…..همه و همه بیانگر موج جدیدی از ایجاد جو رعب و وحشتی است که حکومتگران به گمان خود برای مقابله با این بن بست ها در پیش گرفته اند

آنچه که مسلم است حاکمان نه می‌خواهند و نه می‌توانند مشکلات جاری را به نفع عموم مردم و زحمتکشان حل و فصل نمایند و اگر توافقی هم شکل بگیرد و دلارهایی به سمت ایران آزاد شود روانه‌ی حسابهای آقازاده‌ها و رانت‌خواران و انگل‌های اقتصادی خواهد شد و ثمری برای بهبود اوضاع طبقه‌ی کارگر نخواهد داشت .
از این رو تنها راهی که برای خروج از این بن‌بست وجود دارد ایجاد تشکل‌های سراسری و رزمنده توسط کارگران و مزدبگیران است . تشکل‌هایی که بتوانند با اتکا به نیروی جمعی توان مداخله‌ی جدی و موثر در مدیریت و ساماندهی جامعه را به عهده بگیرند

یافتن مطالب :