موج جدید احضارها و محکومیت های فعالان کارگری و اجتماعی به راه افتاده است

تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۵ – ۱۰:۱۳ ب.ظ

محکومیت یازده سال زندان برای شاهپور احسانی راد و جعفر عظیم زاده، دو تن از فعالان کارگری در دادگاه ساوه ، به دنبال محکومیت پنج ساله ابراهیم مددی و داود رضوی از سندیکای شرکت واحد نشانگر آن است که قوه قضائیه تصمیم گرفته است با بالا بردن هزینه های فعالیت کارگری و اجتماعی از این پس با شدت عمل بیشتری بر خورد کند. محکومیت حبس ۱۶ ساله برای نرگس محمدی فعال اجتماعی، محکومیت ۶ ساله برای اسماعیل عبدی نماینده معلمان معترض، احضار محمود بهشتی و جعفر عظیم زاده به زندان و تشدید فشارها بر بهنام ابراهیم زاده و ضرب وشتم وی در زندان تاییدی بر همین امر است که صاحبان ثروت و حقوق های نجومی و اختلاس گران تصمیم گرفته اند هر ندای مخالفی را در سینه خفه کنند تا با خیال راحت به چپاول اموال مردم و ته مانده سفره های خالی کارگران و زحمت کشان بپردازند.
گسترش روزانه بیکاری، فقر و سیه روزی کارگران و زحمتکشان، گسترش آلونک نشینی در حاشیه شهر ها، همه و همه بیانگر غارت هر چه بیشتر اموال و دارائی های مردم است که هر روزه اعتراضاتی را در جای جای کشور به همراه دارد و در مقابل صاحبان قدرت و ثروت از ترس گسترش اعتراضات مردمی فشار را بر فعالان کارگری و اجتماعی افزایش میدهند.
قوه قضائیه که به گفته برخی از مقامات، دیگر قانون در آن حکمفرما نیست ، به نیابت از دزدان و غارتگران اموال مردم به دادن احکام شداد غلاظ به معترضان وضع موجود می پردازد. بسیاری از احکام، چه سیاسی و یا عادی، بر مبنای توصیه ها و پارتی بازی ها و یا رشوه های معمول صادر میشود و طبیعی است که چنین احکامی مورد قبول مردم نخواهد بود. صدور این احکام نه تنها فعالان اجتماعی و کارگری را که از حقوق کارگران و زحمتکشان و مردم محروم . چپاول شده دفاع میکند، ساکت نخواهد کرد بلکه آنان را در پیگیری مطالبات مردم و همچنین لغو این احکام، مصمم تر خواهد کرد.
کانون مدافعان حقوق کارگر
۳آبان ۱۳۹۵

یافتن مطالب :