آزادی محمد جراحی از زندان و محکومیت ابراهیم مددی

تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ – ۹:۱۵ ق.ظ

محمد جراحی فعال کارگری که به جرم دفاع از حقوق کارگران و زحمتکشان بیش از ۵سال را در زندان گذرانده بود، دوشنبه گذشته پس از طی کردن دوران طولانی حبس خود، بدون حتی یک روز مرخصی ، از زندان آزاد شد .
او در زندان به سرطان تیروئید مبتلا شد و دوران سخت شیمی درمانی و پرتو درمانی را در زندان گذراند در حالی که پزشکان تاکید کرده بودند که باید دوران درمان را در خارج از زندان بگذراند. با این همه آزادی او مایه خوشحالی فعالان کارگری و دوستان و خانواده است که بالاخره پایان شب سیه سپید است .
اما هنوز یکی دو روز از آزادی او نگذشته بود که خبر محکو میت فعال کارگری شناخته شده دیگری به بیش از ۵ سال زندان منتشر شد. ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد که قبلا سه سال نیم را به دلیل دفاع از حقوق کارگران و تلاش برای ایجاد سندیکای شر کت واحد گذرانده بود ، بار دیگر به زندان محکوم گردید .جرم او این بار تلاش برای برگزاری مراسم روز کارگر در یکی از پایانه های شرکت واحد است .
اکنون روشن است که نیروهای ضد کارگری و سینه چاکان سرمایه داران و غارتگران خواهان آن هستند که همواره تعدادی از فعالان کارگری به هر بهانه ای در زندان باشند تا به راحتی بتوانند آنان را کنترل کنند و سرمایه داران و غارتگران با خیال راحت به چپاول سفره تهی کارگران و زحمتکشان بپردازند . هم اکنون بخشی از فعالان کارگری و مدافعان حقوق زحمتکشان در مسیر زندان ها هستند . جعفر عظیم زاده ، بهنام ابراهیم زاده، مهدی فرائی شاندیز و امیر امیر قلی و سعید شیرزاد و…..دوران محکومیت خود را میگذرانند و داود رضوی و محمود صالحی و دیگران در زیر حکم هستند و همواره این لیست محکومان در حال افزایش است .آنها گمان میکنند که با افزایش تعداد فعالان کارگری در زندان و یا در زیر حکم، اعتراضات کارگری فرو کش خواهد کرد، در حالی که باید این امر را بدانند که تا زمانی که مدیران بیعاره که تنها هنرشان سرکوب و آزار مردم است حقوق های چند صد میلیونی دریافت میکنند و هر روز ابعاد اختلاس و تاراج اموال کارگران و زحمتکشان رسواتر از گذشته میشود و در برابر مردم تحت ستم از حقوق های حداقلی بخور و نمیر هم دستشان کوتاه است و خیل عظیم بیکاران و گرسنگان، آلونک نشینان سرتاسر جامعه را فرا گرفته است ، اعتراضات کارگران و زحمتکشان نه تنها فروکش نخواهد کرد بلکه احکام زندان و شلاق و غیره خشم مردم را فزون تر خواهد کرد و فعالان کارگری را در احقاق حقوق کارگران و زحمتکشان مصصم تر میکند زیرا امروزه همگان میدانند راهی جز مبارزه برای به دست آوردن حق و حقوق از دست رفته خود و جلو گیری از غارت اموال خود ندارند .

یافتن مطالب :